Pozor na podvodníkov!

Finančná správa opäť upozorňuje všetkých návštevníkov portálu finančnej správy na možné podvodné stránky, ktorých cieľom je získanie údajov od občanov. V prípade, že využívate tento portál, odporúčame Vám skontrolovať zadanú adresu a v žiadnom prípade nič neinštalovať. 

 

Podvodníci zasielajú ľuďom mail z adresy zakaznicky-servis@financnasprava.digital pričom odkážu návštevníka na stránku https://www.financnasprava.digital/sk/titulna-stranka.html. Tá vyzerá po otvorení presne tak isto, ako portál finančnej správy, pričom ale vyzýva návštevníkov na stiahnutie si „Elektronickej komunikácie“.

Finančná správa preto upozorňuje subjekty, aby v žiadnom prípade neinštalovali žiadny softvér zo spomínanej stránky. Portál finančnej správy má adresu wwww.financnasprava.sk a za akékoľvek iné adresy finančná správa nezodpovedá.

Postup pri elektronickej komunikácií s finančnou správou je možný prostredníctvom elektronického podpisu alebo prostredníctvom dohody o elektronickej komunikácií. Pri elektronickom podpise si treba inštalovať komponenty pre podpisovanie ale pri dohode o elektronickej komunikácií nie je potrebné inštalovať si vôbec nič. 

 

Finančná správa SR

© 2018 | Obec Rakúsy | Mapa stránok  |  RSS | Prehlásenie o prístupnosti | Valid HTML 5! Valid CSS 3!